Solidny Pracodawca

W dniu 8 września br. w Tarnowie, odbyła się uroczystość wręczenia MGGP S.A. Wyróżnienia I stopnia, które Spółka otrzymała w Konkursie "Solidny Pracodawca 2005" w województwie małopolskim w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi.
Konkurs organizowany przez redakcję "Przeglądu Gospodarczego" ma na celu wybranie najlepszych przedsiębiorstw w kategorii regionalnej i ogólnopolskiej, których podejście do kierowania zespołem pracowniczym, do jego rozwoju zawodowego, warunków pracy oraz świadczeń socjalnych, wyróżnia się na tle pozostałych organizacji.
Na uroczystość wręczenia wyróżnienia przybyli m.in. przedstawiciele samorządu lokalnego, reprezentanci branży, urzędów pracy i regionalnych instytucji wspierających rozwój przedsiębiorczości. Dr Krystian Pyka, pracownik naukowy AGH w Krakowie, były geodeta województwa małopolskiego a także wieloletni konsultant naukowy MGGP, przybliżył zebranym historię i osiągnięcia MGGP. Szczególną uwagę zwrócił na zachowanie bliskich, interpersonalnych więzi między pracownikami, wobec dynamicznego rozwoju firmy na przestrzeni ostatnich lat i wyzwań stawianych przez rynek.
Następnie Robert Kowalski, redaktor naczelny "Przeglądu Gospodarczego", wręczył na ręce Prezesa Zarządu MGGP S.A. Franciszka Grybosia - tablicę upamiętniającą przyznanie wyróżnienia, podkreślając, iż MGGP została wyróżniona przede wszystkim za dawanie szansy na zatrudnienie absolwentom oraz zapewnienie pracownikom rozwoju zawodowego. Na przyznanie nagrody wpłynęły również opinie o firmie wśród lokalnej społeczności i współpraca z tym środowiskiem.
Prezes Gryboś w swoim wystąpieniu podkreślił, że dbanie o rozwój pracowników i czytelne zasady kariery są dla firmy po prostu korzystne. Zaznaczył, że jeśli myśli się o rozwoju firmy, to trzeba zacząć od sprawnego zarządzania pracownikami, uwzględniając także ich oczekiwania i predyspozycje. Dziękując za wyróżnienie powiedział, że jest ono kolejnym zobowiązaniem dla firmy i wyraził radość, że wręczenie wyróżnienia ma miejsce w Tarnowie. Zaznaczył, że choć Spółka działa na terenie całego kraju i zagranicą, to zawsze podkreśla, że jest z Małopolski.
Obecny na spotkaniu Dyrektor Małopolskiego Urzędu Pracy - Andrzej Martynuska podkreślił znaczenie jakości zasobów ludzkich jako podstawowego kapitału rozwoju firmy.
Następnie goście wysłuchali recitalu Małgorzaty Podstawskiej - utalentowanej pianistki, laureatki 1 nagrody Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Castellana Grotte /2004/, finalistki 13 Międzynarodowego Konkursu im. Johannesa Brahmsa w Poertschach /2006/.
Spotkanie zakończyło się okolicznościowym bankietem w Restauracji "Tatrzańska" w Tarnowie.
Poniżej prezentujemy galerię zdjęć z uroczystości wręczenia wyróżnienia.