Projekt w Libanie zakończony

Na zlecenie Ministerstwa Obrony Libanu Grupa MGGP zrealizowała projekt wykonania zdjęć lotniczych wraz z opracowaniem dla 35% powierzchni prawdziwej ortofotomapy z pikselem 15cm i dla pozostałej części kraju ortofotomapy z pikselem 30cm. Przedmiotem dostawy był także numeryczny model terenu wraz z numerycznym modelem pokrycia terenu.

Realizacja projektu trwała od kwietnia 2007 roku a ostateczny odbiór danych miał miejsce pod koniec 2010 roku. MGGP jako główny wykonawca bezpośrednio odpowiadał za całość opracowania. Praca w kraju targanym wojnami i zamieszkami, pełnym przenikających sie kultur i wyznań, stanowiła ogromne wyzwanie. Realizacja opracowania, w tym prawdziwej ortofotomapy (true ortophotomap) o bardzo wysokiej rozdzielczości oraz modelu pokrycia terenu, w mocno zurbanizowanym terenie jakim jest Bejrut, stawia ten projekt jako jeden z najbardziej wymagających.
Wyzwania i trudności (wyjazdy terenowe w niebezpieczne rejony, różnice kulturowe, niebezpieczeństwa wykonywania nalotów) występujące podczas realizacji tego projektu zostały opisane w artykule "Gotowość na zaskoczenie” w kwietniowym Magazynie Geoinformacyjnym GEODETA. Polecamy.
Przeczytaj artykuł Gotowość na zaskoczenie.