MGGP wyrusza na Wyprawę BARI

W sierpniu bieżącego roku rusza XV Wyprawa BARI organizowana przez 6-ciu studentów z Koła Naukowego Geodetów Dahlta działającego przy Wydziale Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska AGH. Partnerem Wyprawy jest MGGP.

Wyprawa jest przedsięwzięciem nawiązującym do prac wykonywanych przez studentów z KNG w latach 70-tych i 80-tych oraz w roku 2001. W ramach czternastu Wypraw BARI żacy z AGH wykonali dokumentację geodezyjną i architektoniczną wysokiej klasy zabytku m.in. w Maroku, Syrii, Libii, Hiszpanii, na Norwegii kończąc.
Celem tegorocznego zagranicznego obozu naukowego jest Portugalia, a dokładniej Pałac Pena w Sintrze. Jest to wizytówka tego kraju, nazywana „jednym z siedmiu cudów Portugalii”. Jego unikatowy charakter podkreśla fakt, że obiekt został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESO w 1995 roku. Studenci mają za zadanie wykonanie dokumentacji architektonicznej najstarszej części pałacu, która to pozwoli na zrealizowanie prac renowacyjnych obiektu w najbliższej przyszłości.
Wyprawa trwać będzie około jednego miesiąca, podczas którego przemieszczając się minibusem studenci odwiedzą wiele europejskich miast. Będzie to okazja do zwiedzenia międzynarodowych przedsiębiorstw geodezyjnych, jak i nawiązania kontaktów z uczelniami kształcącymi geodetów.
Patronat honorowy nad Wyprawą BARI objął JM Rektor AGH prof. Tadeusz Słomka.
Więcej informacji na stronie internetowej Wyprawy Bari.