XXVII Międzynarodowe Spotkanie Studentów Geodezji

W dniach 25 czerwca - 1 lipca 2014 roku odbyło się XXVII Międzynarodowe Spotkanie Studentów Geodezji (IGSM), organizowane przez studentów z Uniwersytetu Technicznego w Stambule, stowarzyszonego w ramach Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Geodezji (IGSO)
W tegorocznym spotkaniu wzięło udział około 150 osób, w tym siedmioro członków Koła Naukowego Geodetów Dahlta (AGH w Krakowie), którego Partnerem od lat jest MGGP S.A. Jednym z głównych celów IGSM jest kooperacja między studentami, a w szerszym wymiarze także ustanowienie i wzmocnienie partnerstwa pomiędzy uczelniami, gdzie wykładane są kierunki związane z geodezją i kartografią. W ramach spotkania IGSM członkowie IGSO prezentują dorobek naukowy swoich kół, wymieniają się doświadczeniem akademickim, badawczym i zawodowym oraz mają możliwość nawiązania współpracy z zagranicznymi uczelniami i organizacjami, działającymi w dziedzinie geodezji i kartografii.
Uczestnicy tegorocznej Konferencji wysłuchali trzynastu referatów, w tym dwóch wygłoszonych przez członków KNG Dahlta, których tytuły brzmiały: „Zastosowanie naziemnego skaningu laserowego przy inwentaryzacji Pałacu w Penie” (aut. Paweł Drwal) oraz “Ocena przydatności wydruku 3D w zastosowaniach inżynierskich” (aut. Krzysztof Chmielnicki, Michał Piwoda).
 
Kolejna konferencja odbędzie się za rok – 1-6 czerwca 2015 roku w Espoo (Finlandia).