Zdjęcia ukośne.pl - cztery strony miasta

(10-03-2015)
Od dziś MGGP Aero – spółka Grupy Kapitałowej MGGP, udostępnia zdjęcia ukośne przez internet. Nowy produkt znajduje się pod adresem www.ukosne.pl. Pierwszymi miastami, które można obejrzeć w ten sposób są: Poznań, Białystok i Lublin. Wkrótce pojawią się kolejne lokalizacje pokazujące co najmniej cztery strony miasta. Zmieniające punkt widzenia. 
Zdjęcia ukośne wykonywane są dla każdego z czterech podstawowych kierunków. Oprócz widoku pionowego możliwe jest oglądanie dowolnego miejsca na kilku zdjęciach jednocześnie i to z każdej strony pod kątem około 45°. Prezentowane w internecie rozwiązanie udostępnia zdjęcia w formie ukośnych ortofotomap dla wybranych fragmentów miast. Przyjazny interfejs, łatwość obsługi, narzędzia wyszukiwania czy wykonywanie pomiarów (długości, powierzchni czy nawet wysokości) to tylko kilka z podstawowych funkcjonalności dostępnych w środowisku przeglądarki internetowej. Aplikacja działa w technologii szybkich kafelków - TMS (tile map service) bez konieczności instalowania dodatkowych wtyczek. Autorzy twierdzą, że wydajność serwisu, łatwość obsługi i przede wszystkim atrakcyjna treść zdjęć ukośnych sprawią, że taka mapa będzie najchętniej wybierana przez użytkowników internetu. 
Jeśli tylko jedno zdjęcie warte jest więcej niż tysiąc słów to nie mamy wątpliwości, że udostępnione kilkanaście tysięcy zdjęć ukośnych samo broni się w atrakcyjny sposób. Zapraszamy na www.ukosne.pl. Zbudowaliśmy technologię pozyskiwania, przetwarzania i przede wszystkim udostępniania lotniczych zdjęć ukośnych. Oprócz aplikacji desktopowej stawiamy na serwis mapowy zapewniając odpowiednią wydajność i opiekę techniczną. Równolegle rozwijamy produkt wsłuchując się w oczekiwania naszych Klientów. Zapraszamy wszystkie miasta do współpracy – dodaje Witold Kuźnicki odpowiedzialny w MGGP Aero za rynek administracji samorządowej.